دراستانبول استفاده از تاکسی‌ها، ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه رسیدن به مقصد میباشد.در سال  ٢٠٠٩ تا اکتبر،کرایه‌ی تاکسی حدود ١٧٠٠ تومان برای هر کیلومتر بود، اما این قیمت به حدود ١٠٠٠ تومان کاهش یافت.

تاکسی

 

اگر خوب حساب کنید میبینید که ، هزینه‌ی تاکسی از میدان تکسیم تا سلطان احمد، حدود ١٠٠٠٠ تومانخواهد شد.
در سفر به ترکیه یادتان باشد که بعضی رانندگان تاکسی‌ها ممکن است از روشن کردن تاکسی‌مترشان امتناع کرده و قیمت خودشان را اعلام کنند پس بهتر است از سوارشدن در این تاکسی‌ها امتناع کنید، زیرا معمولاً کرایه را زیادتر از نرخ معمول خواهند گفت.

البته برای اطمینان بیشتر، بهتر است به انگلیسی از آن‌ها هزینه‌ی مسیر را سوال کنید واز انها بخواهید تاکسی مترشان را روشن نمایند. یادتان باشد تاکسی‌هایی که در ایستگاه اتوبوس می مانند، معمولاً مخصوص توریست‌ها میباشند.

تاکسی

بهتر است سوار این جور تاکسی‌ها نشوید، چون کرایه‌ی بالایی دارند. بهترین کار این است که از تاکسی‌های در حال حرکت و یا آن‌هایی که در محوطه‌ی ایستگاه تاکسی ایستاده‌اند، استفاده کنید.
در استانبول بهتر است همیشه هنگام پرداخت پول،خوب دقت نمایید، گاهی راننده‌ها بقیه‌ی پول را پس نخواهند داد و گاهی هم اسکناس را پاره میکنند و با این بهانه که از اول پاره بوده، دوباره از شما پول  طلب میکنند.
یادتان باشد به دلیل  ترافیک سنگین قسمت قدیمی شهر، بهتر  این است در آن‌جا از مترو به جای تاکسی استفاده نمایید.