شهری در 40 کیلومتری آنتالیا واقع شده.به دلیل دیوار بلندی که برای جلوگیری از ورود سیل به داخل روستا ساخته شده نام کمر برای این شهرانتخاب شده است.کمر شهری تازه ساخت بوده که برای توریست ها ساخته شده ودارای هتل های مجلل ، رستورن ها ، ویرانه های تاریخی ، کافه های متعدد ، سواحل زیبا ، و ازهمه مهمتر بازارهای دیدنی است.

کمر

 

هوای این شهر معتدل و تابستانی طولانی دارد.کمر به دلیل دارابودن مناظر طبیعی فوق العاده زیبا میباشد. آب زلال و نسبتا شیرین ان همه ساله مورد بازدید توریست های زیادی قرار گرفته و استفاده از دریای آن بهترین راه ،گشت با کشتی میباشد که هم فرصتی برای لذت از مناظر زیبای آنجا رافراهم میکند وهم برای شنا کردن و غواصی در آب زلال دریا فرصتی مناسب خواهدبود. و لحظات زیبا و رویا یی در آبهای زیبای مدیترانه برای مسافرین ایجادخواهدشد.

کمر


شهرساحلی کمربا تفریحگاههای مجهز به افراد علاقمند به ورزش های آبی از جمله قایقرانی و دریانوردی این امکان را میدهد تا به خلیج ها و سواحل بکر منطقه جنوبی شهر بروند و از مناظر دیدنی آن لذت ببرند. در شمال این تفریحگاه پلکان هائی تعبیه گردیده که شما را مستقیماً به ساحل میبرند. نام ساحل منطقه کمر ساحلی با پرچم آبی ست که این واژه پرچم آبی از سوی اتحادیه اروپا به ان اعطا گردیده و به معنای مناطقیست که دارای سواحل پاک و تمیز هستند.