آنکارا پایتخت ترکیه و به عنوان دومین شهر بزرگ کشور ترکیه پس ازاستانبول میباشد.تقریبا دروسط کشور ترکیه واقع شده ومیتوان گفت تمام سفارتخانه ها و دانشگاههای مهم ترکیه واکثر مراکز سیاسی دراستان آنکارا قرارگرفته اندو همین امر موجب شده تا ازنظر فرهنگی در رده بالاتری قرار گرفته وجمعیت انکارا تحصیل کرده تر نسبت به استانبول باشند.

انکارا

 

معماری این شهر جالب به نظر میرسد زیرا وقتی وارد آنکارا می شوید تقریباٌ اغلب خانه های مسکونی را شبیه به هم و به شکل بلوک های هم اندازه می بینید.

این  شهر به  دلیل وجود سفارت امریکا در ان ،برای مسافرین ایرانی بسیار شناخته شده میباشد.وهمه ی افرادی که قصد گرفتن ویزای آمریکا را دارند پس از تهیه وقت قبلی به این شهر سف می کنند.

انکارا

خیابان (پاریس جاده سی) در مرکز شهراست که سفارت امریکا درآن خیابان قرارگرفته است ودسترسی به این منطقه با وسایل حمل و نقل عمومی بسیار راحت واسان است.

علاوه بر اینها آنکارا مرکزهنری ترکیه نیز محسوب میشود. شما میتوانید برای دیدن اپرا ، تاتر ، و باله وارکستر سمفونیک این شهر بروید.

این شهر دو قسمت مدرن و قدیمی دارد.بخش قدیمی درمنظقه (اولوس)واقع شده که خانه ها،مغازه و قصراولوس نیز دران قرارداردو قسمت مدرن شهر درمنطقه (کیزیزلی)واقع شده که رستورانهای مجلل و بوتیک های شیک با لباسهای آخرین مدل درانجا قراردارند.

انکارا

معمولا گردشگران آنکارا مایلند از فروشگاه های قدیمی در“چیکریکچیلار یوکوشو” نزدیک منطقه ی اولوس دیدن کنند.خیابان مسگران نیز (باکیرجیلار چارشیسی) محبوبیت خاصی داراست وبسیاری از اشیای قدیمی و جدید وهمچنین اشیای مسی را می توان در اینجا یافت، مانند جواهرات، فرش، لباس، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده و...

با رفتن به بالای تپه به سمت دروازه ارگ،می توانید مغازه های جالب بسیاری را ببینید که ادویه جات، میوه های خشک شده، آجیل و انواع محصولات مختلف را عرضه میکنند.

این شهر دارای تابستانی گرم و زمستانی سرد است.