آبشاری زیبای دودن در 28 کیلومتری جاده قدیم آنتالیا - بوردور واقع شده است.دو چشمه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در 40 کیلومتری آن است که سرچشمه آبشار محسوب می شود . آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد .

دودن پس از طی مسیری 14 کیلومتری از زیرزمین در گودالی بنام وارساک در روی زمین جاری شده و پس از یک جریان کوتاه دوباره در طرف دیگر گودال در اعماق زمین فرو می‌رود.آبی که از زمین بیرون می‌آید .

آبشار دودن

بسیاری از مردم ترجیح می دهند در روزهای داغ تابستان به این مکان پناه بیاورند. گردشگران زیادی در طول راه سفر به آنتالیا از این آبشار دیدن می کنند.آبشار دودن مکانی عالی برای گذراندن ساعاتی بسیار خوش در کنار طبیعت همراه با وزش نسیم خنک و سایه آرامش بخش درختان و سرسبزی خیره کننده محیط اطراف می باشد.

در واقع این سرسبزی و پرآبی چیزی است که کمتر می توان مشابهش را در شهرها یافت. جو خانوادگی و شاد حاکم بر این دو آبشار، آنها را بیش از پیش زیبا و دوست داشتنی می سازد.

آبشار دودن

در اطراف  آبشار دکه هایی وجود دارد که انواع نوشیدنی های محلی و خنک و نیز غذاهای سبک را به بازدیدکنندگان عرضه می کنند. همچنین میزهای و نیمکت هایی برای استراحت مردم درنظر گرفته شده است. همچنین در قسمت ورودی این مجموعه، باغ سرسبزی به چشم می خورد که در حقیقت که باغ گیاه شناسی محسوب می شود.